O nas

O nas

Akademia Chen Taijiquan (ACT) jest szkołą, w której uczymy ChenTaijiquan w rdzennym przekazie rodziny Chen z Chenjiagou w Chinach.

Akademia została utworzona z inicjatywy Marka Balińskiego, który jest jej głównym trenerem. Patronat sprawuje Grandmaster Chen Xiaowang.

Akademia jest oficjalnym oddziałem szkoły Chenjiagou Taijiquan Xue Xiao. Naszymi mistrzami są: spadkobierca przekazu Grandmaster Chen Xiaowang, dyrektor szkoły w Chenjiagou Grandmaster Chen Xiaoxing, oraz jego starszy syn – główny trener mistrz Chen Ziqiang.
Akademia Chen Taijiquan ściśle współpracuje również z innymi podobnymi szkołami w kraju i zagranicą m.in. z mistrzem Wang Haijunem i jego uczniami.

Zajęcia prowadzone są w XVIII LO im. Jana Zamoyskiego przy ul. Smolnej 30, oraz w ZSI nr 71 przy ul. Deotymy 37 w Warszawie. Posiadamy kilka filii w Warszawie i okolicach, w których uczą instruktorzy z naszej Akademii. Filie znajdują się w Warszawie na Ursynowie, w Brwinowie, Podkowie Leśnej, Milanówku i Grodzisku.

Szkoła liczy ok. 100 osób. Zajęcia prowadzone są regularnie trzy razy w tygodniu wieczorem (od 18:00 do 21:00), w grupach o różnym stopniu zaawansowania i dwa razy w tygodniu rano. Poza tym w grafiku zanaleźć można lekcje indywidyalne. Raz w miesiącu prowadzimy niedzielne warsztaty; organizujemy letnie obozy, oraz seminaria z mistrzami z Chin. Uczestniczymy w zawodach, pokazach, okolicznościowych imprezach i projektach, współpracując z instytucjami publicznymi i komercyjnymi.

Nasza kadra:

Marta Ciechomska – instruktorka

Ewa Błaszkowska – instruktorka

Piotr Żmijewski – asystent

Wojciech Krzyczkowski – asystent

Bartłomiej Bartkiewicz – asystent

Joanna Kaczor-Drewnik - asystentka

Andrzej Zawada – asystent

Izabela Matuszewska – asystentka

Wiesław Janiszewski – asystent

Teresa Podsiadły-Marczykowska – asystentka


Podziel się: